Türk Dünyası Kadınlarının Radyosu

Hangi Burcun Kadınısın ?

indir (1)

KOÇ BURCU: 21 Mart – 19 Nisan

Ateş elementi – Gezegeni Mars

Hareketli, cesaretli, girişken, lider ruhlu, kaşif kişiliktedir. Olumsuz yönleri bazen bencil davranabilir, düşünmeden hareket edebilir, sabırsızdır, aniden parlayıp sönebilir.

En çocuksu burçlardandır Koç burcu, çocuk içgüdüleri ile hareket eder, istediği hemen olsun ister ve olmayınca da bozulabilir. İlişkilerde girişkendir ve beğendiği kişiye yaklaşmaktan çekinmez ama biraz zor beğenir sevgili Koç. Kriterleri yüksektir. İşler istediği gibi gitmezse sıkılabilir ve ilişkiden uzaklaşabilir. Sevdimi tam sever, onu yatıştıracak, sakinleştirecek birisine ihtiyacı vardır. İlişkilerde empati yeteneği önemlidir, duygusallığını ifade edebilmeyi ve duygusal kontak kurması ve bunu öğrenmesi önemlidir.

 

taurus

BOĞA BURCU: 20 Nisan – 20 Mayıs

Toprak Elementi – Gezegeni Venüs

Sakin, dingin ve ağır hareket eden bir burçtur. Venüs’ün çocuğu olan Boğalar, güzel şeyleri, güzel yemeği, masajı, kendine bakmayı sever ve keyfine düşkündür. Tam bir aşk insanı diyebiliriz, sevdimi tam sever ve değişimi sevmez. Sevdiği kişi hayatında kalsın ister. Değişime biraz dirençlidir Boğalar, o yüzden bazı konularda inatçılık yapabilir. Sabır sembolüdür Boğalar kolay sinirlenmez ve sabreder ama bu sabrı fazla zorlarsanız sinirlendiğinde etrafında olmayın, tam bir Boğa gibi her şeyi yıkıp geçer. Kıskanç olabilir Boğalar çünkü sevdiklerini sahiplenir. Yemek yemeyi sever Boğalar, yani boğazına düşkündür o yüzden biraz kilo almaya da meyillidir. Bazı fırsatları fazla ağırdan aldığı için kaçırabilir, Koç’un girişkenliği yoktur kendisinde. Maddiyatı sever, evi, arabası olsun ve güzel şeylere harcayacak parası olsun ister.

 

İkizler

İKİZLER BURCU: 21 Mayıs – 20 Haziran

Hava Elementi – Gezegeni Merkür

Dışa dönük, konuşkan, bilgiyi seven, mantıklı, entelektüel, çok yönlü ve neşeli bir burçtur. Bazen fazla değişken olabilir, çok yönlülük dolayısı ile konsantre olmakta sıkıntı çekebilir ve tutarsız davranabilir. Konuşmayı sever İkizler, çünkü farklı insanlarla konuştukça farklı şeyler öğrenir ve öğrendiği bilgiyi paylaşmayı da sever. Monotonluğu sevmez o yüzden bir ortamda fazla kaldıysa hele de o ortam ona bir şey öğretmiyorsa oradan uzaklaşır. Her ortama kolaylıkla uyum sağlar, neşeli ve konuşkan özelliği dolayısı ile çabuk kaynaşır ve birileri ile tanışabilir. Bir ilişkide onun için konuşmak, bilgi ve bilgiyi paylaşmak önemlidir. Karşısındaki kişinin entelektüel zekâsı ile ilgilenir tabii sosyalliği ile de. İlişkilerden çabuk sıkılabilir ve bir ilişkiyi bitirdiğinde hemen bir diğerine geçebilir. Çift kısmetlidir, o yüzden hayatında her şey çifter çifter gelebilir. İlişkilerde biraz yüzeysel kalabilir, düşünceleri dışında duygularını da ifade etmeyi öğrenmelidir.

 

 Yengec.resize

 YENGEÇ BURCU: 21 Haziran  - 22 Temmuz

Su elementi – Gezegeni AY

İçe dönük, naif, kırılgan, duygusal, aile olmak isteyen ve sevdiklerini sahiplenen bir burçtur Yengeç. Geçmişe bağlıdır, vefalıdır, milliyetçidir ve sevdiklerine karşı fazla korumacıdır. Çocuklarına, ailesine birisi zarar vermeye kalkarsa Yengeçlikten çıkar bir Panter olur adeta. İnsanların söylediklerine bazen alınabilir ve bunu içine atar, duygusal bir burçtur fakat duygularını çok açık ifade edemez. Çocukları çok sever, çocukları olsun ister ve onlara son derece düşkün olur, kendi ailesine de öyle.

Duygusal ve maddi güvence ihtiyacındadır. İlişkilerde de sevildiğini bilmek ister, duygusal güvence ister, bazen kendince bir şeylere içerler, söylemez ve bu ilerde sorun olarak ortaya çıkabilir. Kırılgandır ve duyguları değişkendir, mutlu ve neşeli iken bir saat sonra duygusala bağlamış ve ağlıyor olabilir. Evcimendir Yengeç, gezmeyi sevdiği kadar evde oturmayı da sever. Evi onun sığınağıdır. Tiryakilikleri ve alışkanlıkları vardır, hatta bazı şeyleri biriktirme huyu. Bir Yengeç ile beraberseniz ilişkinin başından itibaren gittiğiniz sinema, tiyatro biletlerini biriktiriyor olması sizi şaşırtmasın.  Çevresindeki insanların problemleri ile ilgilidir, onlar bir şey söylemese bile durumu sezer ve yardımcı olmaya çalışır, empati yeteneği son derece yüksektir.

 

leo

ASLAN BURCU: 23 Temmuz – 22 Ağustos

Ateş elementi – Gezegeni Güneş

Özgüvenli, kendini göstermeyi seven, yönetme yeteneği kuvvetli, vizyon sahibi, sabırlı, eli açık ve lüksü seven bir burçtur Aslan. Kuvvetli pozisyonda olmak ister, parayı sever ve sahip olduklarını cömertçe çevresi ile paylaşmayı da. Olumsuz yönleri fazla egolu olması, benmerkezci davranışları, aşırı hırs ve küstahlık olabilir.

Girdiği ortamda dikkat çekmeyi ve ilgi odağı olmayı sever, gücü ve yönetmeyi de sever. İyi giyinmeyi ve giyimi ile de dikkat çekmeyi sever. İlişkilerde dürüst ve açıktır, karşısındaki kişilerden de bu davranışları bekler. Takdir edilmeyi ve övülmeyi sever. Otoritesini ortaya koymaktan çekinmez, karizmatiktir. İyimser ve yaşama bağlıdır, yenilmeyi sevmez, eleştiriye gelemez.  Eğer bir Aslan burcu ile birlikte iseniz onun otoritesini fazla sorgulamamalı ve onunla iddialaşmamalısınız çünkü bir Aslanı değiştirmek zordur.  Haritada ekstra bir su grubu burç vurgusu yoksa Aslan burcu empatiden yoksun davranabilir.

 

virgo-horoscope-2015

BAŞAK BURCU: 23 Ağustos – 22 Eylül

Toprak Elementi – Gezegeni Merkür

Planlı, detaycı, çalışkan, hizmet etmeyi seven, titiz, mükemmeliyetçi, mantıklı ve ayağı yere basan bir burçtur Başak. Toprak grubu burcu olan Başak, dünyevi burçlardandır, maddiyatı sever ve çalışarak kazanmak ister. Düzenli çalışır, sistematiktir, detaylı hesap – kitap tutar, yardım etmeyi sever ve destek işlerinde son derece başarılıdır. Başak burcu iyi bir çalışan olurken çok iyi bir yönetici olamayabilir çünkü detaylarda boğulmaya eğilimlidir ve resmin tümünü kaçırabilir. Zor beğenen Başaklar bazen fazla eleştirel olabilirler. Fazla detaycılığın ve titizliğin verdiği gerginlik onları (ve dolayısı ile etrafındaki kişileri) yıpratabilir. Hayatta mutlaka titiz oldukları bir konu vardır, bu kişisel hijyenleri olabilir, iş yerlerinde masa – dosya düzeni olabilir veya evdeki gardırobu. Başak burçları her şeyi detaylı incelerler ve düzenli olmasını isterler.

Başak burçları çok fazla ön planda olma derdinde değildir, işlerini yapmak ve hizmet etmek onlar için yeterlidir. Kuralcıdırlar ve kurallara uymak onlar için önemlidir. İyi bir araştırmacıdırlar.

Fazla eleştirelliği ve kolay beğenmemesi ilişkilerde onu zorlar. Herkeste bir kusur bulma eğilimindedir, sevgiyi koşullara bağlayabilir. İlişkilerde fikirlerin uyuşmasına ve maddi konulara önem verebilir. Spontan olmakta ve akışta kalmakta zorlanabilir ve her şeyi fazla planlaması karşı tarafı sıkabilir. Hijyenine düşkündür ve yine bu konuda karşıdaki kişi için zorlayıcı olabilir. Eğer haritasında su grubu burçlar ile bir dengeleme yoksa duygusallığı düşük kalabilir, empati yapmada ve sevgisini göstermede zorlanabilir. Eğer bir Başak burcu ile beraberseniz onun dikkat ettiği konulara, düzenine siz de dikkat etmelisiniz ve eleştirelliğine aldırmamayı başarmalısınız. Başak burcu planlı olması, günlük işleri kolay halletmesi ise hayatı sizin için kolaylaştırabilir, beğenmediği şeyleri kendisinin yapmasını istemek size de iyi gelebilir…

indir

TERAZİ BURCU: 23 Eylül – 22 Ekim

Hava Elementi – Gezegeni Venüs

Venüs’ün ikinci çocuğu Terazi burcu, denge, uyum, adalet ve hayatında güzellik arayışındadır. Boğa burcu gibi rahatına düşkündür ve güzelliğe önem verir fakat Boğa burcu gibi sabit değildir ve değişime ayak uydurabilir. İletişimi ise daha yüksektir ve sosyallik çok ön plandadır. İyimser bir burçtur, merhametlidir, eşitlikçidir, eğlenmeyi sever. Haksızlığa gelemez ve yolda yürürken bile birinin avukatlığına kalkışabilir. Denge arayışındadır ve aslında dışarıdan birisi tarafından dengesi bozulmadığı sürece dengelidir. Bazen karar vermekte zorlanır, özellikle birbirine çok yakın özelliklerde iki şey arasında kaldı ise. Bazen sadece güzel diye bir şeyler alabilir ve evin bir köşesinde kullanmasa bile bunlar durabilir. Olumuz tarafları, uyumlu olmaya çalışırken her şeye katlanır duruma düşmesi ve rahatına düşkünlüğünden dolayı bazı şeyleri ertelemesidir. Hayır demeyi sevmez ve bu yüzden bazı istemediği şeyleri yapmak durumunda kalabilir, fazla verici olmaktan dolayı zarar görebilir.

İlişkiler Terazi burcunun hayatında son derece önemlidir, hem aile hayatında hem de arkadaşları arasında uyum, denge ve sevilmesi onun için önemlidir. Partneri olmasını ister, hayat ona göre yanında birisi olduğunda daha güzeldir ve eğer bu konuda başarılı olamazsa onun için hayatın tadı tuzu kaçabilir. Diğer kişinin isteklerine fazla önem verebilir ve hayır diyemediği için istismar edilebilir.

İlişkilerde uyum onun için önemlidir, güzelliğine önem verir ve genelde Terazi burcu vurgusu olanların giyimi ve görünüşü özenli, bakımlıdır. Güzel kıyafetler, alışveriş, sosyallik ve gruplar içinde bulunmak Terazi burcu için önemlidir. Eğer bir Terazi burcu ile birlikte iseniz, onu mutlaka güzel yerlere götürün ve güzelliği ile alakalı hediyeler alın. Keyifli bir mekan ve güzel bir manzara Terazi burcunun mutlu olması için yeterlidir. Size son derece önem verecektir Terazi burcu ve sizi memnun etmeye çalışacaktır onun bu eforlarını görmezden gelmeyin ve karşılık vermeye çalışın, çünkü eğer umudunu yitirirse ve güzel şeyler paylaşamazsa onun için zorda olsa bir ilişkiyi bitirebilir. Baskıyı, dayatmayı ve karışılmasını sevmez Terazi burcu onun kendisi olmasına izin vermelisiniz…

 

scorpio

AKREP BURCU: 23 Ekim – 21 Kasım

Su elementi – Gezegeni Mars

Mars’ın Koç burcundan sonra ikinci çocuğu olan Akrepler Koç burcu ile oldukça farklı özellik gösterirler. İkisinin de mücadele ve hayatta kalma gücü yüksekken Koç daha dışa dönük ve fevri olurken Akrep daha içe dönük ve sabırlıdır.

Sezgileri kuvvetli, sabırlı, tedbirli, dayanıklı, araştırmacı ve tutucu bir burçtur Akrep. Sahiplenicidir, gizemlidir ve hırslıdır. Kafasına koyduğu konuda sonuna kadar gider ve istediğini elde edemezse ortalığı yakıp yıkabilir. Krizleri sever Akrepler, kriz çözmek ve bu krizlerin içinden çıkmak sanki onların bu hayatta varolduğunun bir ispatıdır ve bunu yaptıklarında kendilerini kuvvetli hissederler.  Olumsuz yanları fazla şüpheci olmaları, kıskançlıkları, kin tutmaları ve duygularını içlerinde biriktirmeleridir. Eğer Akrep burcuna ters bir şeyler yapıyorsanız ve buna ses çıkarmıyorsa sabrediyor ve kinleniyor demektir, öfkelerinin dışarıya çıktıklarını görmek istemezseniz…

Yaptığını bir şeyi unutmayacaktır Akrep üzerinden 10 yılda geçse karşınıza geçip bunu tekrar yüzünüze vurabilir. İlişkilerde sahiplenici ve tutkulu Akrebin sevdiğinizden emin olması önemlidir. Onu kuşkuya düşürmemeye dikkat edin çünkü akla gelmeyecek şeyler yapabilir, sizi takip edebilir, telefonunuzu kurcalar hatta mail şifrenizi bile kırabilir. Eğer sadakatinize ve sevginize inandı ise Akrep burcu sizi hayat boyu bırakmayacaktır. Bazen gereksiz sahiplenilicilik gösterebilir ve bir ilişkinin bittiğini kabullenmeyebilir.

İlişkide tutkuludur, sevgisi yoğundur ve seks onun hayatında önemlidir. O yüzden tüm uyumları arayacaktır. Ya benimdir ya kara toprağın mantığında olabilir Akrep. Sevmediği insanlara ise asla ısınmaz Akrepler ve yaklaşmaz. Kimden zarar geleceğini, kimin ona nasıl yaklaştığını hemen anlar ve hisleri çok kuvvetlidir. Çok güzel insan analizi yapar. Aşkı derin hisseden, sevgiyi dibine kadar yaşayan Akrepler her şeyi partneri ile paylaşabilir, sadakat onun için önemlidir ve ilişkisini gizli tutar çok fazla her şeyin çevresi tarafından bilinmesini istemez. Korkusuz Akrepler sizi korumak ve savunmak için her şeyi yapabilir…

 

sagittarius

YAY BURCU: 22 Kasım – 21 Aralık

Ateş elementi -  Gezegeni Jüpiter

İyimser, neşeli, gezmeyi seven, aktif, dışa dönük, sporcu, maceracı, yenilikçi, kaşif Yaylar dur durak bilmezler. Hayat keşfedilmeye değer bir maceradır onlar için. Kendine özgü bir hayat inancı vardır Yay burçlarının ve her görüşe açıktırlar. Sürekli yeni şeyler öğrenme ve genişleme çabasındadır.  Yeni şeyler öğrenmek, yeni yerler keşfetmek onun için son derece önemlidir. Son derece sosyal bir burçtur Yaylar yeni insanlar tanımak ve geniş çevrelerde olmak onun için önemlidir.

Bazen uçarı, kaçarı olabilir Yaylar, detaylarla ilgilenmekten pek hoşlanmazlar. Bazen özelikle su grubu burçlara fazla havai ve duygusuz gelebilirler. İyimserliklerinin kötü tarafı çabuk inanmalarıdır, herkesi kendileri gibi iyi niyetli zannedebilirler. Çabuk sıkılabilirler o yüzden uzun vadeli işlerde bir süre sonra ilgileri dağılabilir…

İkili ilişkilerde çok sıkılgan olduklarından Yayların ilgilisini sürekli üzerinizde tutmak için bir şeyler yapmanız gerekir. Gezmeyi sevdiğinden gezmeyi sevmeyen ya da onların gezmelerini kısıtlayan birileri olduğunda dayanamaz kaçarlar. Yaylar sürprizlerle doludur ilişkisini küçük sürprizlerle canlandırmayı severler. Özgürlük onlar için son derece önemlidir o yüzden bir ilişkide kendilerini özgür hissetmeleri önemlidir, o yüzden ya Yay burcunun gezmesine ayak uyduracaksınız ya da onun gezmesine siz gitmeseniz de izin vereceksiniz… Mutlu, maceracı, iyimser Yaylar hayatınıza inanılmaz derecede renk getirebilirler…

capricorn

OĞLAK BURCU: 22 Aralık – 19 Ocak

Toprak Elementi - Gezegeni:  Satürn

Ciddiyetli, sabırlı, sorumluluk sahibi, mantıklı, kuralcı, gelenekçi, güvenilir, mükemmeliyetçi burçtur Oğlaklar… Birşeyleri planlamayı ve yapılandırmayı severler, kafalarına bir şey koydukları zaman sonuna kadar giderler tek kötü tarafı eğer bir şey planladıkları gibi gitmezse takılıp kalabilirler. Öyle olmalıydı ama diyen birilerini görürseniz bilin ki Oğlak burcudur.

Bazen fazla plancı, hesapçı olabilirler, duygusallıktan uzak, fazla dünyevi, soğuk, cimri ve fazla kontrollü olmaları mümkündür. Aşırı kontrollü olmaya çalışmaları yüzünden bazen etrafındaki insanlara sıkıntı yaşatabilirler çünkü her şey onların söylediği gibi ve kontrollerinde olmalıdır. Akışta kalmak, değişen programlar Oğlak burcuna göre değildir bu durumlarda kasılır ve sıkılır. Birçok kişiye ağır gelebilecek sıkıcı ve zor aktiviteler tam da Oğlak burcuna göre olacaktır. Bu yüzden mühendislik ve inşaat işlerinde başarılıdır Oğlaklar… Risk almayı sevmezler, işler istedikleri gibi ve yolunda gitmezse melankolikleşebilir ve keyifsizleşirler.

İlişkilerde son derece ciddidirler ve sorumluluklarını bilirler fakat bazen kendilerini fazlaca sorumluluklarına kaptırıp hayatın neşeli yanını kaçırabilirler. Gelenekçidirler ve ailevi temalara önem verirler. Sıcakkanlı ve duygusal olmadıklarından onları su grubu burçlar güzel dengelerler…

aquarius

KOVA BURCU: 22 Ocak – 18 Şubat

Hava Elementi -  Gezegeni Satürn

Satürn ün diğer çocuğu olan Kova burcu Oğlak burcu kadar hayatı ciddiye alan bir yapıda değildir. Daha fazla akışta kalabilen, bilgiye önem veren ve olaylara geniş bakış açısı ile bakabilen bir burçtur.

Orijinal ve farklı bakış açısına sahiptir Kovalar, sınırlanmayı ve kalıplara konulmayı sevmezler, fikirleri için savaşır ve farklı bakış açılarına açıktır. Kendisinin yanı sıra toplumsal konulara da ilgilidir. Maceracı ruha sahiptir Kovalar ve yeni şeyler keşfetmeyi severler…  Bazen fazla kibirli ve asi olabilirler, beklenmedik hareketleri olabilir. Fazla marjinal davranışlarda sergileyebilirler…

Yeniliklere açık olmakla birlikte fikirlerinde sabit olma durumu da vardır… Arkadaşça bir burçtur fakat ilişkilerde de aynı şekilde davranabilir… Duygusal bağ kurmakta sorun çekebilir o yüzden arkadaşlıkla başlayan ilişkiler onun için daha iyidir. Sıradışı davranışlar ve ilişkiler yaşayabilir. İlişkilerinde hem entelektüel uyum hem de dünyayı beraber keşfetmek onun için önemlidir.

 pisces

BALIK BURCU: 19 Şubat – 20 Mart

Su Elementi - Gezegeni Jüpiter

Balık burcu zodyağın son burcudur ve oldukça duygusaldır. Hayatı akışında yaşamayı seven, hisleri kuvvetli ve evrenle özel iletişimi olan bir burçtur. Fedakardır, hassastır, hayal gücü geniştir, mistik yetenekleri vardır, kendisini fazlaca başkalarına adayabilir. Şefkat, empati, merhamet ve sezgiler Balık burcunun en önemli özelliklerindendir.

Bazen şartlara göre çabuk yön değiştirebilir Balıklar, kırılgan ve alıngandırlar. Bazen yalnız kalmayı severler, tembelliğe yatkındırlar ve karamsar olabilirler. Eğer duygularını incitirseniz Balıklar size küsecektir ve siz onların küstüğünü anlamayabilirsiniz ve böyle bir durumda iletişimi tamamen kesebilirler. Ego’dan uzak olabilirler ve bütünün iyiliği ile ilgilenirler. Şifacı yetenekleri vardır.

İlişkilerde çok fedakar ve anlayışlıdır. Duygularını anlayacak, paylaşacak, hassas kişilere ihtiyaç duyarlar… Fazla kırılgan olmaları ilişkilerde işleri zorlaştırabilir, eğer bir Balık burcu ile birlikteyseniz sözlerinize dikkat etmeniz önemli olacaktır. İlişkilerde çok fedakar ve vericidir ama bu bazen suiistimal edilen bir özellik olabilir. Duygusal tepkiler vermeye açık bir burçtur yaptıklarınıza karşı sessiz kalabilir ama bir süre sonra patlayabilir…