Türk Dünyası Kadınlarının Radyosu

Kurucular

MEHRİBAN ALİŞANOVA

ONURSAL BAŞKAN

9 şubat 1963 yılında doğmuştur. Evlidir 3 çocuğu var. Neft ve Kimya Üniversitesinın mezunudur. 1982-2003 yılları arasında Azerbaycan Devlet Televizyon ve Radyo Programları Şirketinde çalışmıştır. 2003-2007 yıllarında MTRŞ-Ulusal TV ve Radyo Şurasında Azerbaycan Cumhurbaşkanının kararı ile başkan yardımcısı görevine atanmıştır. 2007 senesinden  itibaren Azerbaycan Devlet Denetleme Kurumunda  denetçi olarak çalışmaktadır. 

İLHAME NOVRUZOVA

KURUCU BAŞKAN

17 Aralık 1969 yılında Azerbaycan'da doğmuştur. Bir kız bir erkek olmak üzere, iki çoçuk annesidir. Bakü Devlet Üniversitesi mezunudur. 50'ye yakın belgeselin yönetmenliğini ve senaryo yazarlığını yapmıştır. Bunların yanı sıra TV Programlarında sunuculuk yapmıştır. 7 senedir faaliyette olan ASA - Azerbaycan Media Akdemisi'nin kurucularındandır.

ZAİD NAHMATOV

KURUCU BAŞKAN

2 Ağustos 1984 yılında Azerbaycan’da doğmuştur. Evlidir bir kız çocuğu var. Azerbaycan Teknoloji Universitesi mezunudur. Uzun yıllardır girişimcilik fealiyeti ile uğraşıyor. Bir çok sosyal sorumluluk projesi hayata geçirmiştir. Artık 7 senedir kurulmuş ASA-Azerbaycan Media Akdemisi'nin kurucularındandır.